Vanmiddag om precies 12.00 uur zal de overheid een testbericht versturen via NL-Alert. Het gaat om een halfjaarlijkse controle van het landelijke waarschuwingssysteem, waarmee mensen in noodsituaties snel en gericht worden geïnformeerd.
Het testbericht zal worden verzonden naar mobiele telefoons, maar is ook te zien op digitale reclameborden en sommige vertrekborden in het openbaar vervoer. In het bericht staat duidelijk vermeld dat het om een test gaat en dat er geen sprake is van een noodsituatie.
NL-Alert wordt ingezet bij rampen of ernstige incidenten, zoals een grote brand, overstroming of een dreiging voor de volksgezondheid. In het bericht staat dan wat er aan de hand is en welke acties mensen moeten ondernemen.
De overheid voert deze landelijke test twee keer per jaar uit, meestal op de eerste maandag van juni en december. Zo wordt gecontroleerd of het systeem goed werkt en of zoveel mogelijk mensen het bericht ontvangen.
Ontvang je het testbericht niet? Dan adviseert de overheid om de instellingen van je mobiele telefoon te controleren. Meer informatie daarover is te vinden op www.nl-alert.nl.