De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EODD) heeft maandagmiddag twee handgranaten tot ontploffing gebracht op het strandje nabij de Groene Boulevard. De Britse scherfgranaten van het type Mills 36 werden gisterochtend gevonden.
Zondagochtend rond 11.30 uur kwam de EODD al ter plaatse na de melding van de explosieven, die waren aangetroffen op het strandje onder de Oranjemolen. Door het hoge water konden de granaten toen echter niet veilig worden geborgen.
(Tekst gaat verder onder de foto)

De explosieven opruimingsdienst keerde daarom vandaag aan het begin middag terug naar Vlissingen. Rond 12.30 uur werden de granaten opgehaald en enkele honderden meters verderop op het strand gecontroleerd tot ontploffing gebracht.
Tijdens de werkzaamheden werd een klein deel van de zeedijk door de politie afgesloten voor het publiek. Rond 13.00 uur kon de dijk weer worden vrijgegeven. De detonatie trok veel bekijks van omstanders die de explosie op veilige afstand volgden.
