Sinds iets meer dan een maand rijdt de politie op Walcheren met een nieuw voertuig: de BMW X1. Het is de eerste van zijn soort binnen het team, en met ruim 8.000 kilometer op de teller heeft de auto zich in korte tijd al ruimschoots bewezen.
Kracht en souplesse
De BMW X1 is uitgerust met een benzinemotor van 170 pk en sprint in slechts 8,3 seconden van 0 naar 100 kilometer per uur. De topsnelheid ligt rond de 208 kilometer per uur. Dat maakt de auto geschikt voor uiteenlopende situaties, van snelle ritten op de snelweg tot wendbaar rijden in stadsverkeer.
(Tekst gaat verder onder de foto)
Vooral in stedelijke gebieden komt de hogere bouw van de wagen goed van pas. Drempels en obstakels worden soepeler genomen dan met de oudere modellen.
“Omdat deze auto hoger op zijn wielen staat, kun je in stedelijke gebieden drempels beter nemen.”
– Agent basisteam Walcheren
Meer over de ruimte nagedacht
Een groot voordeel zit in het interieur. Er is bij het ontwerp duidelijk rekening gehouden met het politiewerk. Zo is er bewust extra ruimte gelaten tussen de stoel en de middenconsole – een verademing voor agenten die met een koppel vol uitrusting werken. Denk aan het dienstwapen, handboeien, pepperspray en een portofoon. Ook de achterbank biedt meer ruimte: arrestanten zitten voortaan ook comfortabeler.
(Tekst gaat verder onder de foto)
In de kofferbak bevindt zich bovendien een uitschuifbaar whiteboard, bedoeld voor gebruik bij incidenten. Hierop kunnen ter plaatse snelle notities of overzichtsschetsen worden gemaakt, wat het werk overzichtelijker maakt op hectische momenten.
Internationale signalering
De signalering op het voertuig is eveneens gemoderniseerd. Volg- en stoptekens kunnen nu ook in het Engels worden weergegeven. Een kleine maar belangrijke verbetering, zeker in een regio als Walcheren waar in de zomer veel buitenlandse toeristen rijden.
(Tekst gaat verder onder de foto)

Eerste van velen?
Voorlopig rijdt er bij het basisteam Walcheren slechts één BMW X1, maar dat zal naar verwachting niet lang zo blijven. Zodra de huidige Mercedes-Benz dienstvoertuigen tussen de 200.000 en 250.000 kilometer hebben gereden, worden ze gefaseerd vervangen. De keuze valt dan op de BMW X1 of de Ford Kuga Full Hybrid, een volledig hybride voertuig dat nog niet in gebruik is binnen het team.
De nieuwe basispolitievoertuigen zijn het resultaat van een zorgvuldig traject van anderhalf jaar, waarbij uitvoerig is getest en feedback van politiemedewerkers is meegenomen. De gunning ging uiteindelijk naar twee leveranciers, onder voorwaarde dat de proefmodellen werden goedgekeurd.
Met de komst van de BMW X1 zet de politie een duidelijke stap richting een toekomst waarin snelheid, veiligheid én comfort hand in hand gaan.
