Home112 NieuwsPolitie opent drie Facebookpagina's voor districten in Zeeland

Politie opent drie Facebookpagina’s voor districten in Zeeland

GOES, MIDDELBURG en TERNEUZEN – De Zeeuwse politie heeft drie Facebookpagina’s geopend en wil op deze eigentijdse manier informatie met burgers uitwisselen.

Naast diverse Twitteraccounts en een account op Instagram is de politie in Zeeland nu ook te volgen op Facebook. De politie kan zo op een zeer laagdrempelige manier informatie met burgers delen én halen. Via Facebook wil de politie burgers veel meer betrekken bij het politiewerk. Het enige wat bezoekers moeten doen om volger te worden, is de ‘vind-ik-leuk’-button aanklikken op de pagina’s www.facebook.com > Politieteam Walcheren; Politieteam Oosterscheldebekken en Politieteam Zeeuws-Vlaanderen. Statusberichten van de pagina’s verschijnen dan automatisch op hun tijdlijn.

- Advertentie -

Agenten plaatsen interessante en relevante berichten en reageren ook zelf op reacties van de ‘likers’. Zo maakt men op informele wijze contact met de burgers en hopen agenten dat men vaker terugkomt. Het gaat om een beeld van het dagelijkse politiewerk, zoals een aanhouding van een inbreker, een aankondiging van een bewonersbijeenkomst over anti-inbraaktips, een opsporingsbericht of leuke weetjes. Hiermee hopen de agenten de relatie met bewoners in het werkgebied te vergroten. Hebt u een noodhulpmelding bel dan gewoon 112 en voor overige meldingen kunt u de politie bereiken via 0900-8844.

Districtschef Zeeland Ronald Weydema plaatste woensdagmorgen 30 september het eerste bericht. Hij vindt de Facebookpagina’s een mooie aanvulling op de reeds bestaande digitale middelen, zoals Politie.nl, Twitter en sinds kort ook Instagram: “De berichten zullen hopelijk de veelzijdigheid van het politiewerk laten zien. Het zou mooi zijn als we door Facebook zaken kunnen oplossen of  meldingen krijgen, die ons anders niet ter ore waren gekomen. Mijn verwachting is door de aanwezigheid in Social Media de contacten met de burger zal versterken.”

- Advertentie -
Cornelis van der Jagt
Cornelis van der Jagt
Ik schrijf al geruime tijd nieuwsartikelen over 112, hulpverlening en veiligheid voor 112Vlissingen-Souburg.nl, onderdeel van de Gm Groep. Ik heb ruime ervaring bij landelijke en buitenlandse media (print, radio, televisie).
- Advertentie -
Devnomads
Vlissingen
zeer lichte bewolking
17.6 ° C
17.8 °
17.2 °
63%
9.3m/s
13%
di
18 °
wo
17 °
do
15 °
vr
16 °
za
17 °
- Advertentie -
OpenWeathermap

Waarschuwing voor zwemwater strand Ritthem...

De waarschuwing voor verminderde waterkwaliteit bij de zwemlocatie Fort Rammekens in Ritthem is ingetrokken. Uit nieuwe metingen blijkt dat het zwemwater weer voldoet aan de geldende normen, waardoor zwemmen op de locatie weer verantwoord is.

Provincie waarschuwt voor poepbacterie in...

Bij de zwemlocatie Fort Rammekens in Ritthem geldt momenteel een waarschuwing vanwege een verminderde waterkwaliteit. In het water zijn verhoogde concentraties van de bacteriën E-coli en intestinale enterococcen aangetroffen. Deze zogenoemde ‘poepbacteriën’ kunnen gezondheidsklachten veroorzaken. De oorzaak van de verhoogde waarden is op dit moment nog onbekend.

Provincie: laat kinderen en huisdieren...

Langs de Zeeuwse kust ligt momenteel veel zeeschuim. De provincie Zeeland waarschuwt om kinderen en huisdieren hier niet mee in aanraking te laten komen vanwege mogelijke gezondheidsrisico’s.

Grote multidisciplinaire oefening op Westerschelde...

Op de Westerschelde en in het havengebied van Vlissingen is een grootschalige oefening gehouden waarbij meerdere hulpdiensten en maritieme partners betrokken waren. Het scenario draaide om een complexe situatie aan boord van een schip, waarbij zowel opsporing als brandbestrijding en hulpverlening samenkwamen.

Kustwacht roept op: meld verdachte...

De Kustwacht roept de scheepvaart en de maritieme sector op om verdachte of afwijkende situaties op de Noordzee direct te melden. Het gaat bijvoorbeeld om schepen met opvallende vaarbewegingen, vaartuigen die boven kabels blijven liggen, schepen die hun AIS uitschakelen of objecten die in zee drijven terwijl ze daar niet thuishoren.

Militairen actief in Vlissingen tijdens...

In de gemeente Vlissingen vindt van 30 maart tot en met 2 april een militaire oefening plaats van het Ministerie van Defensie. De oefening maakt deel uit van de opleiding en training van militairen.

Politie start met ‘Bondgenoten’ op...

De politie start op Walcheren met de werkmethode Bondgenoten. Met steun van de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen wordt de samenwerking met maatschappelijk betrokken inwoners versterkt. Doel is om signalen uit de samenleving sneller op te vangen en beter zicht te krijgen op wat er leeft in wijken en dorpen.
- Advertentie -
NordVPN