Home112 NieuwsOlietanker nog steeds voor anker bij Ritthem na incident

Olietanker nog steeds voor anker bij Ritthem na incident

- Advertentie -

VLISSINGEN – De olietanker Rystraum ligt nog steeds voor anker op de Westerschelde ter hoogte van Ritthem na een incident eerder vandaag.

Dat valt op te maken uit meldingen van scheepvaart-websites rond 23.00 uur vanavond. Kennelijk is het politie-onderzoek aan boord niet afgerond.

Even na 13.00 uur werd een sterk ruikende lading gemeld in het ruim van de Rystraum. Op dat moment voer de Noorse olietanker buitengaats ter hoogte van Westkapelle met als bestemming Antwerpen. Het schip was aan het ventileren. Een loods die aan boord kwam, rook echter niets. Omdat gedacht werd aan het toxische gas styreen, moest de Rystraum ter hoogte van Ritthem voor anker.

Kort na drie uur ging een gespecialiseerd brandweerteam vanuit Vlissingen met een boot van Rijkswaterstaat naar het schip om metingen te verrichten. Die leverden niets op. De tanker bleek ook geen styreen te vervoeren, aldus Veiligheidsregio Zeeland. De politie zette vervolgens het onderzoek naar de geuroverlast voort.

Update 17/11/2016, 01.00 uur: de Rystraum is vrijgegeven en vaart richting Antwerpen.

- Advertentie -
Cornelis van der Jagt
Cornelis van der Jagt
Ik schrijf al geruime tijd nieuwsartikelen over 112, hulpverlening en veiligheid voor 112Vlissingen-Souburg.nl, onderdeel van de Gm Groep. Ik heb ruime ervaring bij landelijke en buitenlandse media (print, radio, televisie).

Grote verkeerscontrole op Stadhuisplein: 129...

Bij een verkeerscontrole in Vlissingen zijn in totaal 129 voertuigen gecontroleerd. Daarbij werden acht bestuurders verdacht van rijden onder invloed. Daarnaast schreef de politie 62 proces-verbalen uit voor uiteenlopende verkeersovertredingen.

Campagne Meld Misdaad Anoniem van...

Inwoners van de gemeente Vlissingen worden de komende periode gewezen op de mogelijkheid om vermoedens van criminaliteit anoniem te melden. Meld Misdaad Anoniem (M.) is op 28 september gestart met een landelijke campagne waaraan ook de gemeente Vlissingen deelneemt.

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.