HomeVeiligheid / preventieDouane kan binnenkort live meekijken met camera’s in Vlissingse haven

Douane kan binnenkort live meekijken met camera’s in Vlissingse haven

- Advertentie -

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

De Douane en North Sea Port hebben hiervoor een convenant ondertekend. Met deze overeenkomst zetten beide partijen een stap in het versterken van het toezicht in het havengebied van North Sea Port.

De Douane maakt al langer gebruik van cameratoezicht, onder meer in de haven van Rotterdam, op Schiphol en in de haven van Harlingen. Daar werd recent ook een soortgelijke overeenkomst gesloten. Met behulp van camera’s kunnen douaniers continu toezicht houden en krijgen zij een beter beeld van wat er in een gebied gebeurt. Dit vergroot de pakkans en draagt bij aan de veiligheid van medewerkers.

Volgens de Douane onderstreept de samenwerking met North Sea Port het belang van een gezamenlijke aanpak om havens weerbaar te maken tegen criminele activiteiten.

Plaatsvervangend regiodirecteur Ingrid van Lankeren noemt de samenwerking een belangrijke ontwikkeling. “Naast de fysieke aanwezigheid van douaniers op het water en in de Zeeuwse havens, vullen we ons toezicht nu aan met technologie. Door live mee te kijken met camera’s van North Sea Port verbeteren wij onze kennis over het gebied en kunnen wij onze medewerkers gerichter inzetten. Dit convenant laat zien dat we in Zeeland kiezen voor een gezamenlijke aanpak tegen ondermijnende criminaliteit.”

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.

Hoogwater verwacht in Vlissingen, coupures...

Door storm Boelo wordt in de nacht van zondag op maandag hoogwater verwacht. In de gemeente Vlissingen worden daarom verschillende maatregelen genomen om wateroverlast te voorkomen. Ook geldt zondagavond code geel vanwege zware windstoten.

Grote verkeerscontrole op Stadhuisplein: 129...

Bij een verkeerscontrole in Vlissingen zijn in totaal 129 voertuigen gecontroleerd. Daarbij werden acht bestuurders verdacht van rijden onder invloed. Daarnaast schreef de politie 62 proces-verbalen uit voor uiteenlopende verkeersovertredingen.

Campagne Meld Misdaad Anoniem van...

Inwoners van de gemeente Vlissingen worden de komende periode gewezen op de mogelijkheid om vermoedens van criminaliteit anoniem te melden. Meld Misdaad Anoniem (M.) is op 28 september gestart met een landelijke campagne waaraan ook de gemeente Vlissingen deelneemt.

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.