- Advertentie -
HomeVeiligheid / preventieKNRM in Zeeland in 2017 maar liefst 298 keer uitgevaren

KNRM in Zeeland in 2017 maar liefst 298 keer uitgevaren

- Advertentie -

VLISSINGEN – De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) is in 2017 in Zeeland meer uitgevaren dan in 2016, want in totaal werd er 298 keer uitgevaren voor uiteenlopende meldingen. In andere delen in Nederland daalde in 2017 juist het aantal meldingen.

Volgens de KNRM is 2017 een druk jaar geweest vanwege de vele acties. In 2016 voer de KNRM in heel Zeeland 263 keer uit. “De Zeeuwen gaan daarmee tegen de landelijke trend in. Landelijk daalde het aantal acties namelijk licht tot ongeveer 2100 voor alle 45 reddingstations, tegen 2349 in 2016.”

- Advertentie -

Reddingstations in Zeeuws-Vlaanderen, zoals Breskens en Cadzand, konden dit jaar geen stijging noteren. Volgens een woordvoerder van de KNRM was het in Neeltje Jans weer ‘ouderwets’ druk. “Hansweert, Veere en Westkapelle noteerden het drukste of één van de drukste jaren in de historie.”

Het verschil kunnen maken

Hoofdzakelijk kenmerkt een reddingsjaar zich altijd tot ‘reguliere’ hulpverleningen aan watersporters met pech of problemen met navigatiefouten. Toch was 2017 ook het jaar waarin de bemanning van de reddingboten het verschil konden maken.

De reddingboten van de KNRM zijn 24/7 beschikbaar en varen in alle weersomstandigheden uit. Een doorslaggevende factor is de snelheid van de boten bij het uitvaren. “Snel en adequaat optreden van de reddingbootbemanningen voorkwam erger in de gevallen van bijvoorbeeld onderkoelde kanoërs, zwemmers of medische evacuaties van zieke watersporters of zeelieden,” laat de zegsman van de KNRM weten.

Ook dit jaar brachten de Zeeuwse reddingboten een aantal levenloze lichamen aan wal. Een moeilijke, maar zeer dankbare taak. Met name voor de nabestaanden.

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de Gemeente Vlissingen.
- Advertentie -
Devnomads
Vlissingen
bewolkt
13.9 ° C
14 °
13.3 °
89 %
9.8kmh
100 %
di
15 °
wo
14 °
do
15 °
vr
13 °
za
12 °
- Advertentie -
OpenWeathermap

Politie houdt verkeerscontrole bij middelbare scholen in Vlissingen

De politie heeft woensdagochtend een verkeerscontrole gehouden in de omgeving van de middelbare scholen CSW en Scheldemond. Tijdens de actie werden meerdere bekeuringen en waarschuwingen uitgedeeld.

Grootschalige verkeerscontrole op Walcheren: duizenden euro’s geïnd

Op gisteren hebben diverse overheidsdiensten tussen 14.00 en 21.30 uur een integrale verkeerscontrole gehouden op Walcheren. De controle vond plaats op twee locaties: bij de opstelplaats voor hulpdiensten langs de Schietbaan in Middelburg en op het Stadhuisplein in Vlissingen.

Boei voor Belgische kust losgeraakt en aangespoeld op Badstrand

Een wandelaar trof vanmorgen een opvallende groene boei aan op het strand van Vlissingen, ter hoogte van hotel Britannia. Het object is vermoedelijk door de harde wind van afgelopen week losgeraakt.

Zeeuwse gemeenten starten campagne met Meld Misdaad Anoniem

Twaalf Zeeuwse gemeenten bundelen vanaf 24 september de krachten met Meld Misdaad Anoniem (M.) in een campagne tegen criminaliteit. De meldingsbereidheid in Zeeland is op dit moment de laagste van het land, en daar willen de gemeenten verandering in brengen.

Politie deelt negen boetes uit bij verkeerscontrole in Vlissingen

Tijdens een verkeerscontrole vanmorgen in Vlissingen heeft de politie meerdere overtredingen geconstateerd. Agenten hielden onder meer fietsers in de gaten die hun telefoon gebruikten en controleerden of bestuurders over het juiste rijbewijs beschikten.

Walcherse gemeenten starten gezamenlijke campagne tegen fietsdiefstal

De gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere bundelen deze zomer hun krachten in de strijd tegen fietsdiefstal. Ze doen gezamenlijk mee aan de landelijke bewustwordingscampagne Staat-E-lekker, die zich richt op het beter beveiligen van (elektrische) fietsen.

Stille tocht voor doodgeschoten Vlissinger trekt honderden deelnemers

Enkele honderden mensen hebben vrijdagavond deelgenomen aan een stille tocht voor de 44-jarige man uit Vlissingen die afgelopen zondag werd doodgeschoten bij een schietpartij in Jumbo aan de Papegaaienburg.
- Advertentie -
NordVPN