Home112 NieuwsRokende ondergrondse afvalbak snel geblust in Rooie Buurt

Rokende ondergrondse afvalbak snel geblust in Rooie Buurt

- Advertentie -

VLISSINGEN – De brandweer van de post Olympiaweg heeft vanavond een containerbrandje geblust in De Rooie Buurt.

Rond kwart over zeven meldde een buurtbewoner dat er rook uit een vuilcontainer in de Nicolaes Honighstraat kwam. De brandweer ging zonder spoed naar de straat en zette de ondergrondse bak vol met water.

De afvalbakken kunnen vlamvatten door broei/as nadat er brandbare of smeulende materialen in worden gegooid. Regelmatig zijn dat vuurkorven. Maar ook brandstichting komt voor, zoals rond de feestdagen met vuurwerk.

Sommige gemeenten beveiligen de containers met pasjes voor bewoners. Proeven in ondermeer Vlissingen wezen uit dat er dan meer zwerfvuil op straat terechtkomt.

Gisteravond oefende de Vlissingse brandweer rond het Ravesteijnplein in leegstaande woningen die binnenkort gesloopt worden. De oefening ging met rook gepaard en met flinke herrie door ondermeer het forceren van deuren. Omwonenden waren middels een brief vooraf op de hoogte gesteld.

- Advertentie -
Cornelis van der Jagt
Cornelis van der Jagt
Ik schrijf al geruime tijd nieuwsartikelen over 112, hulpverlening en veiligheid voor 112Vlissingen-Souburg.nl, onderdeel van de Gm Groep. Ik heb ruime ervaring bij landelijke en buitenlandse media (print, radio, televisie).

Hoogwater verwacht in Vlissingen, coupures...

Door storm Boelo wordt in de nacht van zondag op maandag hoogwater verwacht. In de gemeente Vlissingen worden daarom verschillende maatregelen genomen om wateroverlast te voorkomen. Ook geldt zondagavond code geel vanwege zware windstoten.

Grote verkeerscontrole op Stadhuisplein: 129...

Bij een verkeerscontrole in Vlissingen zijn in totaal 129 voertuigen gecontroleerd. Daarbij werden acht bestuurders verdacht van rijden onder invloed. Daarnaast schreef de politie 62 proces-verbalen uit voor uiteenlopende verkeersovertredingen.

Campagne Meld Misdaad Anoniem van...

Inwoners van de gemeente Vlissingen worden de komende periode gewezen op de mogelijkheid om vermoedens van criminaliteit anoniem te melden. Meld Misdaad Anoniem (M.) is op 28 september gestart met een landelijke campagne waaraan ook de gemeente Vlissingen deelneemt.

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.