Home112 NieuwsBulk Terminal Zeeland 12 maanden dicht vanwege drugsonderzoek

Bulk Terminal Zeeland 12 maanden dicht vanwege drugsonderzoek

De burgemeester van Vlissingen heeft besloten dat het Ritthemse bedrijf Bulk terminal Zeeland (BTZ) een jaar haar deuren moet sluiten. Volgens de gemeente maakt het terrein van BTZ vermoedelijk al zeer lange tijd onderdeel uit van een georganiseerd, crimineel verband van internationale drugshandel.

Op basis van een bestuurlijke rapportage van de politie met daarin resultaten van een langlopend onderzoek, heeft burgemeester Van den Tillaar besloten het bedrijf Bulk Terminal Zeeland (BTZ) te sluiten voor de duur van 12 maanden. Het terrein van BTZ maakt vermoedelijk al zeer lange tijd onderdeel uit van een georganiseerd, crimineel verband van internationale drugshandel. BTZ zou hierin een belangrijke rol vervullen. De burgemeester vindt het aannemelijk, op basis van bevindingen van de politie, dat er gedurende meerdere jaren grote partijen van 100 tot meer dan 1.500 kilo cocaïne op het terrein van BTZ aanwezig zijn geweest. Daarnaast wijzen de bevindingen van de politie erop dat de organisatie van BTZ (vermoedelijk) bewust is gebruikt als dekmantelbedrijf, met directe betrokkenheid van de bestuurders en banden met criminele organisaties. Deze informatie dicht BTZ een sleutelrol toe in de keten van (internationale) georganiseerde drugshandel.

- Advertentie -

Burgemeester Van den Tillaar: “Het is een bijzonder kwalijke zaak dat een bedrijf in onze haven mogelijk bewust is gebruikt voor de internationale handel in drugs. Daarom heb ik besloten dit zware middel in te zetten. Door de panden en het terrein van BTZ een jaar te sluiten, hoop ik dat er in de eerste plaats rust ontstaat. De komende maanden wil ik gebruiken om gesprekken te voeren met ons havenbedrijf North Sea Port om samen ervoor te waken dat herhaling van deze gebeurtenissen plaatsvindt, want de bedrijven in onze haven en hun medewerkers hebben recht op een veilige werkomgeving. Vanzelfsprekend besef ik dat de sluiting van BTZ ook medewerkers en hun gezinnen treft en dat heb ik bij het nemen van dit besluit meegewogen. De ernst van de illegale praktijken bij BTZ, waarbij de boven- en onderwereld zo met elkaar lijken te zijn verweven, wegen voor mij zwaarder. Ik geef met mijn besluit duidelijk het signaal af, waaronder naar de betrokken drugscircuits dat misbruik van onze haven niet geaccepteerd wordt.”

Naast het bestuursrechtelijke traject loopt er ook nog een strafrechtelijk onderzoek waarin BTZ en haar bestuurders als verdachte zijn aangemerkt. Ook milieuovertredingen worden onderzocht. Het besluit is vandaag aan de interim-directie van BTZ bekendgemaakt. Ook het havenbedrijf North Sea Port is door de burgemeester geïnformeerd. De sluiting gaat in per 24 juli 2024.

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.
- Advertentie -
Devnomads
Vlissingen
matige regen
19.6 ° C
20.5 °
17.8 °
81%
6.2m/s
100%
vr
21 °
za
19 °
zo
17 °
ma
16 °
di
17 °
- Advertentie -
OpenWeathermap

Provincie waarschuwt voor poepbacterie in...

Bij de zwemlocatie Fort Rammekens in Ritthem geldt momenteel een waarschuwing vanwege een verminderde waterkwaliteit. In het water zijn verhoogde concentraties van de bacteriën E-coli en intestinale enterococcen aangetroffen. Deze zogenoemde ‘poepbacteriën’ kunnen gezondheidsklachten veroorzaken. De oorzaak van de verhoogde waarden is op dit moment nog onbekend.

Provincie: laat kinderen en huisdieren...

Langs de Zeeuwse kust ligt momenteel veel zeeschuim. De provincie Zeeland waarschuwt om kinderen en huisdieren hier niet mee in aanraking te laten komen vanwege mogelijke gezondheidsrisico’s.

Grote multidisciplinaire oefening op Westerschelde...

Op de Westerschelde en in het havengebied van Vlissingen is een grootschalige oefening gehouden waarbij meerdere hulpdiensten en maritieme partners betrokken waren. Het scenario draaide om een complexe situatie aan boord van een schip, waarbij zowel opsporing als brandbestrijding en hulpverlening samenkwamen.

Kustwacht roept op: meld verdachte...

De Kustwacht roept de scheepvaart en de maritieme sector op om verdachte of afwijkende situaties op de Noordzee direct te melden. Het gaat bijvoorbeeld om schepen met opvallende vaarbewegingen, vaartuigen die boven kabels blijven liggen, schepen die hun AIS uitschakelen of objecten die in zee drijven terwijl ze daar niet thuishoren.

Militairen actief in Vlissingen tijdens...

In de gemeente Vlissingen vindt van 30 maart tot en met 2 april een militaire oefening plaats van het Ministerie van Defensie. De oefening maakt deel uit van de opleiding en training van militairen.

Politie start met ‘Bondgenoten’ op...

De politie start op Walcheren met de werkmethode Bondgenoten. Met steun van de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen wordt de samenwerking met maatschappelijk betrokken inwoners versterkt. Doel is om signalen uit de samenleving sneller op te vangen en beter zicht te krijgen op wat er leeft in wijken en dorpen.

Studenten Politieacademie houden verkeerscontrole in...

Studenten van de Politieacademie hebben vandaag een algemene verkeerscontrole gehouden op de Jan Weugkade in Vlissingen. De controle maakte deel uit van de opleiding die de studenten volgen. Zeven bestuurders kregen een bekeuring.
- Advertentie -
NordVPN