Home112 NieuwsBulk Terminal Zeeland 12 maanden dicht vanwege drugsonderzoek

Bulk Terminal Zeeland 12 maanden dicht vanwege drugsonderzoek

- Advertentie -

De burgemeester van Vlissingen heeft besloten dat het Ritthemse bedrijf Bulk terminal Zeeland (BTZ) een jaar haar deuren moet sluiten. Volgens de gemeente maakt het terrein van BTZ vermoedelijk al zeer lange tijd onderdeel uit van een georganiseerd, crimineel verband van internationale drugshandel.

Op basis van een bestuurlijke rapportage van de politie met daarin resultaten van een langlopend onderzoek, heeft burgemeester Van den Tillaar besloten het bedrijf Bulk Terminal Zeeland (BTZ) te sluiten voor de duur van 12 maanden. Het terrein van BTZ maakt vermoedelijk al zeer lange tijd onderdeel uit van een georganiseerd, crimineel verband van internationale drugshandel. BTZ zou hierin een belangrijke rol vervullen. De burgemeester vindt het aannemelijk, op basis van bevindingen van de politie, dat er gedurende meerdere jaren grote partijen van 100 tot meer dan 1.500 kilo cocaïne op het terrein van BTZ aanwezig zijn geweest. Daarnaast wijzen de bevindingen van de politie erop dat de organisatie van BTZ (vermoedelijk) bewust is gebruikt als dekmantelbedrijf, met directe betrokkenheid van de bestuurders en banden met criminele organisaties. Deze informatie dicht BTZ een sleutelrol toe in de keten van (internationale) georganiseerde drugshandel.

Burgemeester Van den Tillaar: “Het is een bijzonder kwalijke zaak dat een bedrijf in onze haven mogelijk bewust is gebruikt voor de internationale handel in drugs. Daarom heb ik besloten dit zware middel in te zetten. Door de panden en het terrein van BTZ een jaar te sluiten, hoop ik dat er in de eerste plaats rust ontstaat. De komende maanden wil ik gebruiken om gesprekken te voeren met ons havenbedrijf North Sea Port om samen ervoor te waken dat herhaling van deze gebeurtenissen plaatsvindt, want de bedrijven in onze haven en hun medewerkers hebben recht op een veilige werkomgeving. Vanzelfsprekend besef ik dat de sluiting van BTZ ook medewerkers en hun gezinnen treft en dat heb ik bij het nemen van dit besluit meegewogen. De ernst van de illegale praktijken bij BTZ, waarbij de boven- en onderwereld zo met elkaar lijken te zijn verweven, wegen voor mij zwaarder. Ik geef met mijn besluit duidelijk het signaal af, waaronder naar de betrokken drugscircuits dat misbruik van onze haven niet geaccepteerd wordt.”

Naast het bestuursrechtelijke traject loopt er ook nog een strafrechtelijk onderzoek waarin BTZ en haar bestuurders als verdachte zijn aangemerkt. Ook milieuovertredingen worden onderzocht. Het besluit is vandaag aan de interim-directie van BTZ bekendgemaakt. Ook het havenbedrijf North Sea Port is door de burgemeester geïnformeerd. De sluiting gaat in per 24 juli 2024.

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.

Weerbericht

Vlissingen
lichte regen
17.4 ° C
18.3 °
16.1 °
100%
8.8m/s
57%
vr
17 °
za
21 °
zo
19 °
ma
17 °
di
19 °

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

Zeehavenpolitie controleert beveiliging bij 50...

De Zeehavenpolitie heeft vorige week grootschalige controles uitgevoerd bij bedrijven in de zeehavens van Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen. Daarbij werd samengewerkt met het Intergemeentelijk Haventeam en toezichthouders van Port of Moerdijk en North Sea Ports. In totaal werden 50 bedrijven bezocht en 88 beveiligers gecontroleerd op de naleving van geldende beveiligingswetgeving.

Districtschef politie Zeeland tijdelijk uit...

De politie heeft districtschef Tim de Kraker voorlopig uit zijn functie gehaald in verband met een lopend intern onderzoek. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Zeeland.

Eigenaar gezocht van aangetroffen Griekse...

Stichting Dierenwelzijn Zeeland is op zoek naar de eigenaar van een Griekse landschildpad die woensdagmiddag is aangetroffen in Vlissingen.