Home112 NieuwsSportvliegtuig neergekomen naast A58, één persoon overleden

Sportvliegtuig neergekomen naast A58, één persoon overleden

- Advertentie -

Een sportvliegtuig is dinsdagochtend neergestort in een weiland tussen de A58 en woonboulevard De Mortiere in Middelburg. Hulpdiensten rukten massaal uit, waaronder meerdere ambulances, brandweer, politie en twee traumahelikopters. Volgens de Veiligheidsregio Zeeland is één persoon om het leven gekomen.

Rond 08.45 uur kwamen de eerste meldingen binnen bij de hulpdiensten. Verschillende automobilisten zagen het toestel neerstorten en alarmeerden direct de meldkamer. Het gaat om een Reims-Cessna F172P Skyhawk II, die kort daarvoor was opgestegen vanaf vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden. Het vliegtuig stortte neer in een weiland tussen de A58 en de Moeringweg en brak daarbij in tweeën. Op het terrein liggen meerdere brokstukken verspreid. Brand was er niet, aldus de veiligheidsregio. De enige inzittende van het toestel kwam bij de crash om het leven.

(Tekst gaat verder onder de kaart)

Vanwege de omvang van het incident werd GRIP 1 afgegeven, de ‘Gecoördineerde Regionale Incidentbestrijdingsprocedure’. Deze maatregel wordt ingezet wanneer meerdere hulpdiensten intensief moeten samenwerken. Diverse brandweervoertuigen, ambulances, politie-eenheden en twee traumahelikopters werden opgeroepen. De traumahelikopters werden later afgemeld en kwamen niet ter plaatse. Inmiddels is het merendeel van de hulpdiensten vertrokken en is de GRIP-situatie beëindigd. Specialisten van de forensische opsporing van de politie zijn ter plaatse bezig met sporenonderzoek.

Rond 09.50 uur landde een politiehelikopter bij de crashlocatie om specialisten van de afdeling luchtvaartpolitie van de Landelijke Eenheid af te zetten. Tegelijkertijd werden vanuit de lucht overzichtsbeelden gemaakt. De Onderzoeksraad voor Veiligheid laat weten dat drie onderzoekers onderweg zijn voor een verkennend onderzoek. Ook de Inspectie Leefomgeving en Transport is onderweg om onderzoek te doen. Het onderzoek zal nog enkele uren in beslag nemen. De Moeringweg is vanwege het onderzoek afgesloten.

Specialisten van de forensische opsporing (FO) doen ter plekke onderzoek op de crashlocatie. © Foto: Brandon Bakker / 112Vlissingen-Souburg.nl
Het vliegtuigje brak door de crash in twee stukken. De inzittende overleed ter plaatse. © Foto: Brandon Bakker / 112Vlissingen-Souburg.nl
Onderzoekers van de luchtvaartpolitie zijn ter plaatse en doen onderzoek. © Foto: Brandon Bakker / 112Vlissingen-Souburg.nl
De politiehelikopter landde rond 10.00 uur op de locatie van de crash om specialisten van de luchtvaartpolitie af te zetten. © Foto: Brandon Bakker / 112Vlissingen-Souburg.nl
- Advertentie -
Redactie
Redactie
112Vlissingen-Souburg.nl is een lokale nieuwswebsite die zich richt op actuele meldingen en ontwikkelingen rond hulpdiensten en veiligheid in de gemeente Vlissingen en directe omgeving.

Campagne Meld Misdaad Anoniem van...

Inwoners van de gemeente Vlissingen worden de komende periode gewezen op de mogelijkheid om vermoedens van criminaliteit anoniem te melden. Meld Misdaad Anoniem (M.) is op 28 september gestart met een landelijke campagne waaraan ook de gemeente Vlissingen deelneemt.

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

Zeehavenpolitie controleert beveiliging bij 50...

De Zeehavenpolitie heeft vorige week grootschalige controles uitgevoerd bij bedrijven in de zeehavens van Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen. Daarbij werd samengewerkt met het Intergemeentelijk Haventeam en toezichthouders van Port of Moerdijk en North Sea Ports. In totaal werden 50 bedrijven bezocht en 88 beveiligers gecontroleerd op de naleving van geldende beveiligingswetgeving.