Home112 NieuwsPolitie gebruikt wapenstok bij geweld op straat in Jan Vermeerlaan

Politie gebruikt wapenstok bij geweld op straat in Jan Vermeerlaan

- Advertentie -

VLISSINGEN – De politie heeft vanavond de wapenstok gebruikt bij gewelddadige taferelen op de Jan Vermeerlaan. Het lijkt erop dat een kind door agenten uit een woning is gehaald na een melding over een ruzie in huis.

Omstreeks kwart voor negen kreeg de politie een melding van huiselijk geweld, zo meldt een woordvoerder. Zes eenheden gingen naar de Jan Vermeerlaan. Al snel werd een man in de boeien geslagen en achter in een politiewagen gezet. Terwijl agenten met de man praatten, stond een vrouw te schreeuwen vanuit een bovenraam. Naast scheldwoorden klonk ook de bewering dat een politiemedewerker een tand uit haar mond had geslagen.

Om 21.21 uur besloot de politie de man te laten gaan. De rust leek weder te keren, maar toen ontdekten de man en vrouw dat een klein kind uit de woning ontbrak. Ze kwamen woedend naar buiten. De vrouw trok portieren van een politiewagen open en schreeuwde: “Waar is mijn kind?” Ook werden er doodsbedreigingen geuit. Een agent trok zijn wapenstok om het tweetal op afstand te houden. De vrouw ontblootte haar bovenlijf.

“Ik schiet jullie allemaal dood”, had de vrouw even daarvoor geroepen. De man bedreigde intussen een agent: “Als je mij nog een keer aanraakt, laat ik jou snurken”. Een omstander bemoeide zich met de zaak en kreeg een klap op zijn handen met de wapenstok.

Aanhouden of wegrijden, dat leek het dilemma. Uiteindelijk duwde een van de agenten het tweetal de woning binnen en sloot de voordeur, waarop de politiewagens de straat verlieten.

Het kind (2) zou naar bureau Middelburg overgebracht zijn, zo kregen de man en vrouw aanvankelijk te horen, maar officieel is daarover niets bekendgemaakt.

- Advertentie -
Cornelis van der Jagt
Cornelis van der Jagt
Ik schrijf al geruime tijd nieuwsartikelen over 112, hulpverlening en veiligheid voor 112Vlissingen-Souburg.nl, onderdeel van de Gm Groep. Ik heb ruime ervaring bij landelijke en buitenlandse media (print, radio, televisie).

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

Zeehavenpolitie controleert beveiliging bij 50...

De Zeehavenpolitie heeft vorige week grootschalige controles uitgevoerd bij bedrijven in de zeehavens van Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen. Daarbij werd samengewerkt met het Intergemeentelijk Haventeam en toezichthouders van Port of Moerdijk en North Sea Ports. In totaal werden 50 bedrijven bezocht en 88 beveiligers gecontroleerd op de naleving van geldende beveiligingswetgeving.

Districtschef politie Zeeland tijdelijk uit...

De politie heeft districtschef Tim de Kraker voorlopig uit zijn functie gehaald in verband met een lopend intern onderzoek. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Zeeland.