Home112 NieuwsOmstanders helpen politie bij op de vlucht geslagen fatbiker

Omstanders helpen politie bij op de vlucht geslagen fatbiker

- Advertentie -

Woensdagmiddag heeft de politie een fatbiker aangehouden nadat deze voor de politie op de vlucht sloeg. Meerdere omstanders hielpen de politie bij de aanhouding.

Een motoragent wilde de fatbiker woensdagmiddag controleren. De bestuurder had hier echter geen zin in en koos het hazenpad. Direct werden meerdere politie-eenheden opgeroepen om bij te springen.

De man werd uiteindelijk op de Badhuisstraat ter hoogte van de Glacisstraat aangehouden. Twee omstanders hebben de politie bij de aanhouding geholpen. De bestuurder is overgebracht naar het politiecellencomplex van gevangenis Torentijd in Middelburg.

Twee fatbikes uit het verkeer gehaald

Eerder deze week haalde de politie twee fatbikes uit het verkeer. Dit gebeurde op dinsdag en woensdag tijdens controles rondom het Scheldemond College aan het Weyevlietplein in Vlissingen.

Beide fatbikes beschikten over een gashendel en konden zelfstandig rijden. Volgens de politie op Instagram haalde één van de rijwielen een snelheid van 43 kilometer per uur. Omdat de remmen van de fiets zo slecht waren, was volgens de politie een remweg van 25 meter nodig. De bestuurder van de fiets, een 13-jarige jongen, droeg geen helm, beschikte niet over een rijbewijs en was ook niet verzekerd.

“Een fatbike is wel toegestaan op de weg als deze is uitgevoerd als elektrische fiets met trapondersteuning. Dus zonder gashendel en maximaal 25 kilometer per uur”, aldus de politie op Instagram.

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.

Grote verkeerscontrole op Stadhuisplein: 129...

Bij een verkeerscontrole in Vlissingen zijn in totaal 129 voertuigen gecontroleerd. Daarbij werden acht bestuurders verdacht van rijden onder invloed. Daarnaast schreef de politie 62 proces-verbalen uit voor uiteenlopende verkeersovertredingen.

Campagne Meld Misdaad Anoniem van...

Inwoners van de gemeente Vlissingen worden de komende periode gewezen op de mogelijkheid om vermoedens van criminaliteit anoniem te melden. Meld Misdaad Anoniem (M.) is op 28 september gestart met een landelijke campagne waaraan ook de gemeente Vlissingen deelneemt.

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.