Home112 NieuwsMogelijk explosief gevonden in Binnenhaven Vlissingen

Mogelijk explosief gevonden in Binnenhaven Vlissingen

- Advertentie -

In de Binnenhaven van Vlissingen is dinsdagmiddag vermoedelijk een explosief ontdekt. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EODD) is inmiddels ter plekke en zal het voorwerp onderzoeken.

Vanmiddag rond 15.30 uur ontdekten bemanningsleden van het schip de Zwaardvis in de Binnenhaven nabij de Piet Heinkade een explosief. Het bedrijf, wat in opdracht van de gemeente een bodemonderzoek uitvoert, schakelde direct de politie in. Na een korte inspectie door de politie werd de Explosieven Opruimingsdienst ingeschakeld.

- Advertentie -

Volgens een politiewoordvoerder is het explosief afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. De EODD zal de staat van het projectiel onderzoeken. Voorlopig is uit voorzorg de scheepvaart stilgelegd. Rond 18.30 uur kwam een tweede voertuig van de EODD ter plaatse. Dit voertuig is onder andere uitgerust met duikapparatuur om explosieven onder water op te kunnen sporen en onschadelijk te maken.

Rond 19.00 uur werd de Piet Heinkade vanaf de Van Speijkstraat afgesloten. Bij de sluizen werden onder andere fietsers tegengehouden door medewerkers van de handhaving van de gemeente.

Explosievenverkenners van de EODD stapten rond 19.15 uur vanaf de wal op het bootje Adrianus wat daarna naast het schip van waaraf de bom werd ontdekt is gaan liggen. Omstreeks 20.00 uur ging een explosievenverkenner, die inmiddels een duikpak aan had, het water in via een gele trap (zie foto). Een kwartier later kwam de duiker weer uit het water (zie foto).

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.
- Advertentie -
Devnomads
Vlissingen
zeer lichte bewolking
12 ° C
12.8 °
11.6 °
92 %
3.8kmh
17 %
do
14 °
vr
11 °
za
9 °
zo
11 °
ma
9 °
- Advertentie -
OpenWeathermap

Politie start met ‘Bondgenoten’ op Walcheren om verbinding met samenleving te versterken

De politie start op Walcheren met de werkmethode Bondgenoten. Met steun van de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen wordt de samenwerking met maatschappelijk betrokken inwoners versterkt. Doel is om signalen uit de samenleving sneller op te vangen en beter zicht te krijgen op wat er leeft in wijken en dorpen.

Studenten Politieacademie houden verkeerscontrole in Vlissingen

Studenten van de Politieacademie hebben vandaag een algemene verkeerscontrole gehouden op de Jan Weugkade in Vlissingen. De controle maakte deel uit van de opleiding die de studenten volgen. Zeven bestuurders kregen een bekeuring.

Nieuw convenant voor veilige scholen op Walcheren

De drie Walcherse gemeenten, scholen, politie en het Openbaar Ministerie hebben samen een nieuw Convenant Schoolveiligheid opgesteld. Het convenant wordt op woensdag 6 november officieel ondertekend door alle betrokken partijen.

Politie houdt verkeerscontrole bij middelbare scholen in Vlissingen

De politie heeft woensdagochtend een verkeerscontrole gehouden in de omgeving van de middelbare scholen CSW en Scheldemond. Tijdens de actie werden meerdere bekeuringen en waarschuwingen uitgedeeld.

Grootschalige verkeerscontrole op Walcheren: duizenden euro’s geïnd

Op gisteren hebben diverse overheidsdiensten tussen 14.00 en 21.30 uur een integrale verkeerscontrole gehouden op Walcheren. De controle vond plaats op twee locaties: bij de opstelplaats voor hulpdiensten langs de Schietbaan in Middelburg en op het Stadhuisplein in Vlissingen.

Boei voor Belgische kust losgeraakt en aangespoeld op Badstrand

Een wandelaar trof vanmorgen een opvallende groene boei aan op het strand van Vlissingen, ter hoogte van hotel Britannia. Het object is vermoedelijk door de harde wind van afgelopen week losgeraakt.

Zeeuwse gemeenten starten campagne met Meld Misdaad Anoniem

Twaalf Zeeuwse gemeenten bundelen vanaf 24 september de krachten met Meld Misdaad Anoniem (M.) in een campagne tegen criminaliteit. De meldingsbereidheid in Zeeland is op dit moment de laagste van het land, en daar willen de gemeenten verandering in brengen.
- Advertentie -
NordVPN