Home112 NieuwsBestuurder slaat op de vlucht tijdens controle en crasht in binnenstad

Bestuurder slaat op de vlucht tijdens controle en crasht in binnenstad

- Advertentie -

Bij de verkeerscontrole gisteravond in Vlissingen is een 30-jarige autobestuurder op de vlucht geslagen, achtervolgd, tegen een ander voertuig gebotst en klemgereden. De politie trof verdovende middelen aan.

De man uit Middelburg kreeg op de Zeilmarkt een stopteken en ging ervandoor. Op de hoek van de Oranjedijk en de Prinsenstraat botste hij tegen een ander voertuig. Hij rende samen met de bijrijder weg en kon op de Oranjestraat worden aangehouden. Bij het fouilleren vond de politie hennep en ponypacks.

De man is vandaag om 12.30 uur heengezonden en heeft nogal wat kopzorgen: verlaten plaats ongeval, valse naam opgeven, bezit hard- en softdrugs, weigeren bloed- en speekseltest. Zijn rijgedrag leidde tot invordering van zijn rijbewijs.

De politie schreef tijdens de controles in Vrouwenpolder en Vlissingen twintig bekeuringen uit, ondermeer voor rijden met een verlopen rijbewijs, rijden zonder gordel, overschrijding van de geluidslimiet, gladde banden, bellen, een wheelie. De gemeente Middelburg stelt vandaag in een persbericht dat opvallend veel voertuigen in een slechte technische staat verkeerden. Zes bestuurders kregen een rijverbod in verband met alcohol en/of drugs.

De Belastingdienst incasseerde via pinbetalingen openstaande schulden van bijna 23.000 euro. In de gevallen waarin er niet direct gepind kon worden, legde de dienst beslag, het betrof hier acht voertuigen waaronder een vrachtwagen. Verder kreeg een bestuurder een naheffing van 1500 euro voor het oneigenlijke gebruik van een buitenlands kenteken.

Er kwamen twee situaties aan het licht waarin mogelijk sprake is van arbeidsuitbuiting. Bij een aantal personen gaat de sociale recherche van Orionis nader onderzoek doen naar de rechtmatigheid van hun uitkeringen.

- Advertentie -
Cornelis van der Jagt
Cornelis van der Jagt
Ik schrijf al geruime tijd nieuwsartikelen over 112, hulpverlening en veiligheid voor 112Vlissingen-Souburg.nl, onderdeel van de Gm Groep. Ik heb ruime ervaring bij landelijke en buitenlandse media (print, radio, televisie).

Weerbericht

Vlissingen
lichte regen
19.3 ° C
20 °
18.9 °
92%
9.3m/s
64%
za
20 °
zo
20 °
ma
17 °
di
18 °
wo
21 °

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

Zeehavenpolitie controleert beveiliging bij 50...

De Zeehavenpolitie heeft vorige week grootschalige controles uitgevoerd bij bedrijven in de zeehavens van Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen. Daarbij werd samengewerkt met het Intergemeentelijk Haventeam en toezichthouders van Port of Moerdijk en North Sea Ports. In totaal werden 50 bedrijven bezocht en 88 beveiligers gecontroleerd op de naleving van geldende beveiligingswetgeving.

Districtschef politie Zeeland tijdelijk uit...

De politie heeft districtschef Tim de Kraker voorlopig uit zijn functie gehaald in verband met een lopend intern onderzoek. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Zeeland.

Eigenaar gezocht van aangetroffen Griekse...

Stichting Dierenwelzijn Zeeland is op zoek naar de eigenaar van een Griekse landschildpad die woensdagmiddag is aangetroffen in Vlissingen.