Home112 NieuwsKustwacht en Douane zoeken op zee en strand tussen Vlissingen en Westkapelle

Kustwacht en Douane zoeken op zee en strand tussen Vlissingen en Westkapelle

- Advertentie -

Op de Westerschelde en langs de Zeeuwse stranden tussen Vlissingen en Westkapelle is zondagmiddag een opvallende zoekactie gehouden. Daarbij werden onder andere een vliegtuig van de Kustwacht en douanebeambten ingezet.

De zoekactie begon aan het begin van de middag. Vanuit de lucht cirkelde het Kustwachtvliegtuig geruime tijd laag boven de Westerschelde. Tegelijkertijd kamden medewerkers van de Douane, gehuld in kogelwerende vesten, de stranden langs de vloedlijn af. Zo werd er onder meer gezocht op het strand bij Dishoek. Ook de politieboot P41 van de Eenheid Landelijke Expertise en Operaties zocht mee.

Wat precies de aanleiding was voor de zoekactie, is niet bekend. Zoals wel vaker zou het kunnen gaan om verdachte pakketten die zijn aangespoeld of op zee zijn gezien, maar woordvoerders van de Kustwacht en Douane willen dit niet bevestigen. Een zegsman van de Kustwacht gaf wel aan dat het niet om een zoekactie naar een vermist persoon ging.

Rond 13.45 uur vertrok het vliegtuig van de Kustwacht weer. Een snel vaartuig van de Douane heeft nog enige tijd heen en weer gevaren tussen Dishoek en Westkapelle, maar voer rond 15.30 uur terug naar de Buitenhaven in Vlissingen.

De Kustwacht zocht vanuit de lucht met een vliegtuig. © Foto: 112Vlissingen-Souburg.nl
- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.

Weerbericht

Vlissingen
half bewolkt
18.4 ° C
19.4 °
17.8 °
76%
10.3m/s
54%
vr
19 °
za
21 °
zo
19 °
ma
17 °
di
19 °

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

Zeehavenpolitie controleert beveiliging bij 50...

De Zeehavenpolitie heeft vorige week grootschalige controles uitgevoerd bij bedrijven in de zeehavens van Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen. Daarbij werd samengewerkt met het Intergemeentelijk Haventeam en toezichthouders van Port of Moerdijk en North Sea Ports. In totaal werden 50 bedrijven bezocht en 88 beveiligers gecontroleerd op de naleving van geldende beveiligingswetgeving.

Districtschef politie Zeeland tijdelijk uit...

De politie heeft districtschef Tim de Kraker voorlopig uit zijn functie gehaald in verband met een lopend intern onderzoek. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Zeeland.

Eigenaar gezocht van aangetroffen Griekse...

Stichting Dierenwelzijn Zeeland is op zoek naar de eigenaar van een Griekse landschildpad die woensdagmiddag is aangetroffen in Vlissingen.