Home112 NieuwsDeur in Papegaaienburg opgeblazen met vuurwerk, politie hoort getuigen

Deur in Papegaaienburg opgeblazen met vuurwerk, politie hoort getuigen

- Advertentie -

Brandweer en politie hebben zondagavond de handen vol gehad in Papegaaienburg, aan de Kalkoensprenk, de voordeur van een woning zou vernield zijn met zwaar vuurwerk.

Tegen half elf was een knal hoorbaar in de wijde omgeving. Even later werd de brandweer opgeroepen. Ook de politie kwam ter plekke en nam verklaringen op van omstanders, sommigen van hen zouden na de knal een jongeman hebben zien wegrennen naar de Flamingoweg waar hij op een fatbike stapte. Die zou hij daar eerder neergelegd hebben, bij een elektriciteitskast.

De brandweer hoefde alleen te ventileren. Er ontstond geen brand, maar er was wel schade aan de voor- en schuurdeur. Niemand raakte gewond. Agenten hebben volgens een politiewoordvoerder ter plaatse sporen veiliggesteld. Deze zullen worden onderzocht door specialisten van de forensische opsporing.

Buurtbewoners legden een link met de overval in de Walstraat, eind november, bij een juwelier. Meerdere verdachten werden kort daarna opgepakt bij winkelcentrum Papegaaienburg. Onduidelijk is vooralsnog of het incident van zondagavond inderdaad met de overval te maken heeft.

© Foto: Brandon Bakker / 112Vlissingen-Souburg.nl
- Advertentie -
Cornelis van der Jagt
Cornelis van der Jagt
Ik schrijf al geruime tijd nieuwsartikelen over 112, hulpverlening en veiligheid voor 112Vlissingen-Souburg.nl, onderdeel van de Gm Groep. Ik heb ruime ervaring bij landelijke en buitenlandse media (print, radio, televisie).

Hoogwater verwacht in Vlissingen, coupures...

Door storm Boelo wordt in de nacht van zondag op maandag hoogwater verwacht. In de gemeente Vlissingen worden daarom verschillende maatregelen genomen om wateroverlast te voorkomen. Ook geldt zondagavond code geel vanwege zware windstoten.

Grote verkeerscontrole op Stadhuisplein: 129...

Bij een verkeerscontrole in Vlissingen zijn in totaal 129 voertuigen gecontroleerd. Daarbij werden acht bestuurders verdacht van rijden onder invloed. Daarnaast schreef de politie 62 proces-verbalen uit voor uiteenlopende verkeersovertredingen.

Campagne Meld Misdaad Anoniem van...

Inwoners van de gemeente Vlissingen worden de komende periode gewezen op de mogelijkheid om vermoedens van criminaliteit anoniem te melden. Meld Misdaad Anoniem (M.) is op 28 september gestart met een landelijke campagne waaraan ook de gemeente Vlissingen deelneemt.

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.