Home112 Nieuws'Het leek alsof hij niet gered wilde worden'

‘Het leek alsof hij niet gered wilde worden’

- Advertentie -

VLISSINGEN – “Het leek alsof hij niet gered wilde worden”, vertelden Nina Karelse en Thomas van Goethem vanmiddag op het stadhuis.

Ze kregen een legpenning uit handen van burgemeester Bas van den Tillaar voor hun kordate optreden afgelopen zomer. Op 3 juli rond middernacht reden de twee op een tandem langs het Kanaal door Walcheren toen ze geroep uit het water hoorden. Er lag een man te spartelen. Ze stapten meteen af, gingen het water in en wisten het slachtoffer te redden. Alleen werkte de man niet echt mee.

Even later in de ambulance werd het gedrag van het slachtoffer verklaard. Hij was blind. En dronken. Nina en Thomas hebben de man daarna nog eenmaal gesproken. Thomas: “Hij was dankbaar, maar niet blij”. Dat laatste omdat het nachtelijke avontuur hem een flinke boete had opgeleverd voor openbare dronkenschap.

De twee redders waren die avond op weg naar een feestje van een collega in Vlissingen. Met de nodige vertraging hebben ze dat toch nog gehaald. Pas de volgende dag ontdekte Nina dat ze bloed van het slachtoffer op haar schouders had.

De burgemeester sprak van een bijzondere verdienste en reikte persoonlijke legpenningen en oorkondes uit. Dat gebeurde namens de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen.

- Advertentie -
Cornelis van der Jagt
Cornelis van der Jagt
Ik schrijf al geruime tijd nieuwsartikelen over 112, hulpverlening en veiligheid voor 112Vlissingen-Souburg.nl, onderdeel van de Gm Groep. Ik heb ruime ervaring bij landelijke en buitenlandse media (print, radio, televisie).

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

Zeehavenpolitie controleert beveiliging bij 50...

De Zeehavenpolitie heeft vorige week grootschalige controles uitgevoerd bij bedrijven in de zeehavens van Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen. Daarbij werd samengewerkt met het Intergemeentelijk Haventeam en toezichthouders van Port of Moerdijk en North Sea Ports. In totaal werden 50 bedrijven bezocht en 88 beveiligers gecontroleerd op de naleving van geldende beveiligingswetgeving.

Districtschef politie Zeeland tijdelijk uit...

De politie heeft districtschef Tim de Kraker voorlopig uit zijn functie gehaald in verband met een lopend intern onderzoek. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Zeeland.