- Advertentie -
Home112 NieuwsAcht bewoners sliepen vannacht elders vanwege brand

Acht bewoners sliepen vannacht elders vanwege brand

- Advertentie -

VLISSINGEN – Acht bewoners hebben vannacht elders geslapen omdat hun woning niet bewoonbaar was vanwege een brand gisteravond in een flatgebouw aan de Vincent van Goghlaan.

Om iets over 19.30 uur brak de brand uit in de kelder van het flatgebouw aan de Vincent van Goghlaan. Vanwege de brand ontstond er forse rookontwikkeling. In totaal werden drie blusvoertuigen en twee ladderwagens opgeroepen. Ook werden meerdere ambulanceteams gewaarschuwd omdat bewoners van de flat rook hebben ingeademd. Om de inzet van de hulpverleners te coördineren werd vrij snel GRIP 1 afgekondigd.

- Advertentie -

Om iets over 20.05 meldde de Veiligheidsregio Zeeland dat de brand onder controle was maar dat er nog wel sprake was van hevige rookontwikkeling in de portiekflat. Hierdoor konden bewoners het pand niet via het trappenportaal verlaten, daarom werden ladderwagens ingezet om bewoners via hun balkons te evacueren. Meerdere bewoners zijn door de ambulanceteams nagezien. Voor zover bekend is er niemand meegenomen naar het ziekenhuis Geëvacueerde personen werden tijdelijk opgevangen in sporthal Baskensbrug.

Nadat de brand geblust was en het pand geventileerd, konden sommige bewoners nog steeds niet terugkeren naar hun woningen. Volgens de Veiligheidsregio waren de acht huizen in het linkerportiek niet bewoonbaar vannacht. Voor de mensen die niet terug konden, werd opvang georganiseerd als zij dit zelf niet konden regelen. Gemeente Vlissingen heeft samen met woningbouwvereniging L’Escaut en Stichting Salvage deze opvang verzorgd.

Bij de brand in de kelder waren volgens de VRZ autobanden betrokken die in de kelder lagen opgeslagen. Volgens een woordvoerder hebben deze banden de hevige rookontwikkeling in het flatgebouw veroorzaakt. Vandaag zal door de politie en de brandweer gezamenlijk onderzoek worden gedaan naar de oorzaak van de brand.

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
In 2013 richtte ik uit interesse een Facebook-pagina op met nieuws over de hulpverlening. Al snel bleek de vraag naar het zogeheten '112-nieuws' enorm groot. Daarom zijn we kort daarna ook gestart met de website 112Vlissingen-Souburg.nl. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een toonaangevende nieuwsorganisatie, gespecialiseerd in 112-nieuws, in de gemeente Vlissingen.
- Advertentie -
Devnomads
Vlissingen
zeer lichte bewolking
20.5 ° C
21.1 °
19.4 °
87 %
3.6kmh
12 %
wo
26 °
do
17 °
vr
19 °
za
20 °
zo
18 °
- Advertentie -
OpenWeathermap

Stille tocht voor doodgeschoten Vlissinger trekt honderden deelnemers

Enkele honderden mensen hebben vrijdagavond deelgenomen aan een stille tocht voor de 44-jarige man uit Vlissingen die afgelopen zondag werd doodgeschoten bij een schietpartij in Jumbo aan de Papegaaienburg.

Gezamenlijke controle op bedrijventerrein Vrijburg: meerdere overtredingen vastgesteld

Afgelopen woensdag heeft de gemeente Vlissingen in samenwerking met de politie, Regionale Uitvoeringsdienst Zeeland (RUD Zeeland) en Orionis Walcheren een gezamenlijke controle uitgevoerd op bedrijventerrein Vrijburg. In totaal zijn 17 bedrijven en locaties bezocht. De actie was gericht op het controleren van de naleving van wet- en regelgeving en het tegengaan van ondermijnende criminaliteit. Daarbij werd ook gebruikgemaakt van speurhonden.

Testbericht NL-Alert wordt vanmiddag om 12.00 uur verzonden

Vanmiddag om precies 12.00 uur zal de overheid een testbericht versturen via NL-Alert. Het gaat om een halfjaarlijkse controle van het landelijke waarschuwingssysteem, waarmee mensen in noodsituaties snel en gericht worden geïnformeerd.

Vlissingse stranden en jachthaven ontvangen opnieuw Blauwe Vlag

Het Badstrand, het Nollestrand en de jachthaven van VVW Schelde hebben ook in 2025 weer de Blauwe Vlag ontvangen. Deze internationale onderscheiding wordt toegekend aan locaties die voldoen aan strenge eisen op het gebied van waterkwaliteit, veiligheid, milieu en voorzieningen. Het is het 22e jaar op rij dat Vlissingen deze erkenning krijgt.

Grootschalige controle in Ritthem levert vooral adviezen op

Bij een bedrijf aan de Schotlandweg in Ritthem is vandaag een grootschalige integrale controle uitgevoerd. Verschillende instanties, waaronder de Koninklijke Marechaussee, de scheepvaartinspectie en de arbeidsinspectie, voerden samen met onderdelen van de politieorganisatie inspecties uit.

Grote integrale controle in Vlissingen: meerdere instanties controleren voertuigen en bestuurders

Op woensdagavond heeft een grootschalige integrale controle plaatsgevonden. Aan de actie namen diverse overheidsinstanties deel, waaronder de politie, douane, Belastingdienst, de RDW, Orionis, GGD en de gemeente Vlissingen.

Politie controleert fatbikes: meerdere bekeuringen uitgedeeld

De politie heeft vandaag in Middelburg en Vlissingen 36 fatbikes gecontroleerd en meerdere bekeuringen uitgedeeld. Waar eerder vooral gewaarschuwd werd, trad de politie deze keer repressief op.
- Advertentie -
NordVPN