Home112 NieuwsZeemijn Binnenhaven Vlissingen door EODD uit het water gehaald

Zeemijn Binnenhaven Vlissingen door EODD uit het water gehaald

- Advertentie -

De zeemijn die dinsdag aan het einde van de middag tijdens werkzaamheden werd gevonden, is vanmorgen door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EODD) uit het water gehaald.

De mijn werd vanmorgen rond 08.00 uur door medewerkers van de EODD, die gisteren met het marinevaartuig Argus vanuit Den Helder naar Vlissingen waren gekomen, uit het water gehaald. De zeemijn uit de Tweede Wereldoorlog bevat zo’n 926 kilogram chemische springstof. Het explosief lag volgens de EODD op zo’n 2 meter onder het maaiveld. Om de mijn uit het water te kunnen takelen, is eerst een laag van 5 meter zand rondom het projectiel weggezogen. Omwonenden hoefden niet te worden geëvacueerd. Vandaag zal de mijn op zo’n 8 zeemijlen (ruim 14 kilometer) uit de kust tot ontploffing worden gebracht. Dit is vanaf het land niet zichtbaar.

Het explosief werd dinsdag rond 15.30 uur tijdens bodemonderzoek in de Binnenhaven vlak voor de Piet Heinkade aangetroffen. Aannemingsmaatschappij Van der Straaten is in opdracht van Damen bezig met het zoeken naar explosieven langs onder andere de Piet Heinkade. Dit omdat de scheepsbouwer uitbreidingsplannen heeft. Dinsdagavond bleek, na een korte inspectie door specialisten van de EODD, dat de zeemijn ongevaarlijk is omdat de ontsteking ontbreekt of niet meer bruikbaar is. De stremming voor de scheepvaart werd direct opgeheven en de sluizen konden weer worden gebruikt.

Zie ook:

– Mogelijk explosief gevonden in Binnenhaven Vlissingen (07-05-2024)
– Politie: Bom Binnenhaven onschadelijk, stremming scheepvaart opgeheven (07-05-2024

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.

Hoogwater verwacht in Vlissingen, coupures...

Door storm Boelo wordt in de nacht van zondag op maandag hoogwater verwacht. In de gemeente Vlissingen worden daarom verschillende maatregelen genomen om wateroverlast te voorkomen. Ook geldt zondagavond code geel vanwege zware windstoten.

Grote verkeerscontrole op Stadhuisplein: 129...

Bij een verkeerscontrole in Vlissingen zijn in totaal 129 voertuigen gecontroleerd. Daarbij werden acht bestuurders verdacht van rijden onder invloed. Daarnaast schreef de politie 62 proces-verbalen uit voor uiteenlopende verkeersovertredingen.

Campagne Meld Misdaad Anoniem van...

Inwoners van de gemeente Vlissingen worden de komende periode gewezen op de mogelijkheid om vermoedens van criminaliteit anoniem te melden. Meld Misdaad Anoniem (M.) is op 28 september gestart met een landelijke campagne waaraan ook de gemeente Vlissingen deelneemt.

Politie verlaat na ruim een...

De politiepost aan de Breestraat in Vlissingen verhuist begin volgend jaar naar een nieuwe locatie aan het Stadhuisplein 20. Dat liet de politie vanmorgen weten. Daarmee komt na meer dan een eeuw een einde aan de aanwezigheid van de politie aan de Breestraat.

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.