Home112 NieuwsDrie mannen verdacht van explosie in Bonenburg september vorig jaar

Drie mannen verdacht van explosie in Bonenburg september vorig jaar

- Advertentie -

Drie mannen zijn in beeld als verdachten in het onderzoek naar de explosie die in september vorig jaar plaatsvond aan de Bonenburg in de wijk Bossenburgh in Vlissingen. Dat bevestigde een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) vanmorgen.

Een explosief werd geplaatst bij een woning waar de familie van een 24-jarige man verbleef. Deze man werd vorige week veroordeeld tot 12 jaar cel voor het dodelijke schietincident bij de Jumbo in Vlissingen vorig jaar juni. Zeker zeven woningen liepen schade op door de explosie, waaronder beschadigde gevels, verschoven dakpannen en meerdere gebroken ruiten. Het jongere broertje van de schutter raakte gewond bij het incident.

De rechtbank in Breda heeft gisteren tijdens een voorbereidende zitting besloten het voorarrest van een 33-jarige man uit Breda, één van de drie verdachten, te verlengen. Hij zit sinds maart vast. Volgens Omroep Zeeland zou hij vooral een faciliterende rol hebben gespeeld, maar wel vuurwerk hebben geleverd en aanwijzingen hebben gegeven aan de twee andere verdachten. Ook zij zijn volgens het OM verdachten in deze zaak, maar het dossier is nog niet compleet. Daarom is het nog onduidelijk of en wanneer zij vervolgd zullen worden.

Het DNA van de 33-jarige Bredanaar is aangetroffen op een stuk ducttape dat na de explosie in de nacht van 20 op 21 september vorig jaar is achtergebleven. Ook zou er volgens Omroep Zeeland bewijs zijn dat hij een dag voor de explosie in de buurt was. Zo zou hij hebben gepind bij een supermarkt in Vlissingen en hebben getankt bij een benzinestation langs de A58 in Zeeland. Daarnaast zouden afgeluisterde telefoongesprekken en onderschepte chatberichten door de politie in zijn richting wijzen.

Dat de explosie die nacht bedoeld was voor de familie van de 24-jarige man die eerder is veroordeeld voor het dodelijke schietincident in de Jumbo, staat vrijwel vast. Volgens Omroep Zeeland was niet alleen de woning van zijn familie doelwit: ook de auto van zijn vader zou zijn opgeblazen met een explosief. Daarnaast kreeg ook de familie van het 44-jarige slachtoffer van de schietpartij in de Jumbo te maken met dreigingen en explosieven. Zo zouden bij de woning van de ouders van het slachtoffer explosieven zijn geplaatst. De volwassen zoon van het slachtoffer moest vanwege bedreigingen onderduiken met zijn gezin.

Het OM verwacht het dossier eind juli af te ronden, waarna op 18 augustus een nieuwe voorbereidende zitting plaatsvindt.

- Advertentie -
Marijn van de Gruiter
Marijn van de Gruiter
Wat begon als een persoonlijke interesse in hulpverlening groeide in razend tempo uit tot een serieuze nieuwsbron. In 2013 startte ik een Facebook-pagina om lokaal 112-nieuws te delen. De belangstelling bleek enorm, en niet veel later werd 112Vlissingen-Souburg.nl gelanceerd. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een gerenommeerde organisatie op het gebied van calamiteitenverslaggeving in de gemeente Vlissingen.

Weerbericht

Vlissingen
zeer lichte bewolking
18.3 ° C
18.9 °
17.8 °
23%
9.8m/s
53%
vr
18 °
za
21 °
zo
19 °
ma
18 °
di
19 °

Meerdere overtredingen geconstateerd tijdens verkeerscontroles...

De politie heeft gisteren en vandaag verkeerscontroles gehouden in de werkgebieden Walcheren en Oosterscheldebekken. De controles stonden in het teken van het thema ‘Back to School’ en waren gericht op de verkeersveiligheid van jongeren.

Gedetineerde treft voorbereidingen voor ontsnapping...

Een gedetineerde in de Penitentiaire Inrichting (PI) Middelburg heeft vorige maand voorbereidingen getroffen voor een mogelijke ontsnappingspoging. Dat kwam aan het licht tijdens een celinspectie.

Fors minder cocaïne onderschept in...

In de haven van Vlissingen is in de eerste helft van 2026 aanzienlijk minder cocaïne onderschept dan een jaar eerder. Tegelijkertijd ziet de Douane juist een stijging in het aantal cannabisvangsten.

Douane kan binnenkort live meekijken...

De Nederlandse Douane kan binnenkort live meekijken met de camera’s van havenbedrijf North Sea Port in Vlissingen. Hierdoor kunnen douaniers sneller inspelen op verdachte situaties in het havengebied.

Zeehavenpolitie controleert beveiliging bij 50...

De Zeehavenpolitie heeft vorige week grootschalige controles uitgevoerd bij bedrijven in de zeehavens van Moerdijk, Terneuzen en Vlissingen. Daarbij werd samengewerkt met het Intergemeentelijk Haventeam en toezichthouders van Port of Moerdijk en North Sea Ports. In totaal werden 50 bedrijven bezocht en 88 beveiligers gecontroleerd op de naleving van geldende beveiligingswetgeving.

Districtschef politie Zeeland tijdelijk uit...

De politie heeft districtschef Tim de Kraker voorlopig uit zijn functie gehaald in verband met een lopend intern onderzoek. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Zeeland.

Eigenaar gezocht van aangetroffen Griekse...

Stichting Dierenwelzijn Zeeland is op zoek naar de eigenaar van een Griekse landschildpad die woensdagmiddag is aangetroffen in Vlissingen.